Nóż taśmowy z poduszką powietrzną i reg. prędkości R1000/nadmuch/falownik REXEL

Krajarka taśmowa do precyzyjnego wykrawania elementów odzieży z różnych rodzajów materiałów tekstylnych (tkanin, dzianin, tkanin powlekanych, ocieplin itp.) ułożonych w wielowarstwowe pokłady o łącznej grubości do 200 mm, a w przypadku ocieplin do 300 mm. Maksymalna i minimalna grubość krojonego pokładu uzależniona jest od rodzaju materiału.

Krajarka taśmowa może stanowić niezależne stanowisko pracy lub może zostać połączona ze stołem krojczym.
Krajarka posiada łatwą w obsłudze i precyzyjną ostrzałkę, która zapewnia dobrą jakość ostrzenia przy minimalnym zużyciu taśmy. Dzięki płynnej regulacji prędkości przesuwu taśmy możemy ustawić odpowiednią prędkość pracy dla wszystkich typów materiałów. W urządzeniu zastosowano zespół mikrowyłączników uniemożliwiających uruchomienie krajarki w przypadku otwartej którejkolwiek osłony lub nie napiętej taśmy. W komplecie lampka.
W trosce o bezpieczeństwo pracy, krajarka wyposażona została w mechaniczny chwytak taśmy sprężony z napinaczem górnego koła. W przypadku zerwania lub spadnięcia taśmy mechanizm chwytaka blokuje ją przed niekontrolowanym wysunięciem, zabezpieczając użytkownika przed odniesieniem obrażeń.

Blat roboczy wyposażony jest w nadmuch (system poduszki powietrznej), który w znaczący sposób ułatwia krojenie materiałów, zmniejszając do minimum tarcie między powierzchnią blatu a krojonym materiałem co umożliwia swobodne obracanie i przesuwanie nakładu.

Parametry techniczne:
Wymiary blatu:    1800 x 1800 mm
Wymiary stołu:    2250 x 1800 x 1850 mm
Wysokość cięcia:    270 mm
Długość taśmy:    4250 mm
Długość ramienia:    1000 mm
Prędkość noża:    0-18 m/s
Ilość kół naprowadzających:    3
Zasilanie:    400 V / 50 Hz
Moc silnika (opcja 2,2 kW):    1.5 kW (opcja 230 V / 50 Hz)

Pliki do pobrania: